Mikołaj dotrzymał słowa i tak oto 8 grudnia odbyła się wycieczka do teatru na spektakl "Baśnie Andersena" i na salę zabaw!
Taki prezent to jest coś! Dziękujemy!
Mikołaj dotrzymał słowa i tak oto 8 grudnia odbyła się wycieczka do teatru na spektakl "Baśnie Andersena" i na salę zabaw!
Taki prezent to jest coś! Dziękujemy!
W tym roku uczniowie klasy 4, 7 i 8 oraz dwóch chłopców z klasy 6 postanowili spędzić mikołajki w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz w Rzeszowie. Wizyta ta wzbogaciła ich o nowe doświadczenia i wiedzę, poszerzając ich horyzonty edukacyjne.
Tegoroczne mikołajki w klasie 5 przebiegły inaczej niż zwykle. Uczniowie otrzymali prezenty w postaci wyjazdu na basen i do kina na seans pt "Uwierzyć w Mikołaja". Po seansie był czas na drobne zakupy w galerii. W mikołajkowym dniu humory dopisywały wszystkim uczestnikom wyjazdu.
5 grudnia w konkursie plastycznym „Namaluj poezję Adama Mickiewicza”, wyróżnienie zdobył Paweł Sebastianka a udział wzięła także Amelia Długoń - uczniowie klasy 7.
Serdeczne gratulacje!
5 grudnia uczennica naszej szkoły Emilia Maksym wzięła udział w konkursie recytatorskim poświęconym twórczości Adama Mickiewicza, który organizowany był przez Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Recytując z dużym zaangażowaniem wybrany utwór, godnie reprezentowała naszą szkołę. Jej interpretacja wyróżniła się głębokim zrozumieniem treści i silnym emocjonalnym wyrazem. Emilka nagrodzona została wyróżnieniem. Gratulujemy! Ogromne brawa!
Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuczempach były w tym roku bardzo, bardzo grzeczne, dlatego Św. Mikołaj zrobił im niespodziankę i przybył jeden dzień wcześniej niż zwykle! Sprawił, że dzień 5 grudnia był niesamowicie radosny i rozśpiewany! Prezenty dla wszystkich również były niezwykłe! Oprócz drobnych słodyczy Mikołaj wręczył każdemu zaproszenie na wycieczkę do teatru i na salę zabaw! Jedziemy już w najbliższy piątek - 8 grudnia! Dziękujemy pięknie Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i zapraszamy za rok. Ho! Ho! Ho!
29 listopada odbyła się długo wyczekiwana ZABAWA ANDRZEJKOWA integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią Św. Andrzeja, losowali przepowiadające przyszłość wróżby, ukryte w kolorowych balonach i ciasteczkach. W tym dniu oprócz tańców najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z niecierpliwością czekają na następny andrzejkowy bal.
28 listopada uczniowie klas VI-VIII brali udział w akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej: "Hazard. Nie daj się wciągnąć!" Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach, w trakcie których poznała uzależniającą stronę hazardu oraz konsekwencje prawne wynikające z udziału w nielegalnych grach. Uczniowie otrzymali również informację; gdzie szukać pomocy w przypadku początków uzależnienia.
10 listopada w hali sportowej w Muninie odbyły się gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce. W zawodach brało udział 5 szkół. Zawody były rozgrywane każdy z każdym. Po zaciętej walce nasza szkoła uzyskała w kategorii dziewcząt 2 miejsce oraz chłopców również 2 miejsce. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami oraz determinacją, za co im serdecznie gratulujemy!
III powiatowy konkurs na list / vlog do Św. Mikołaja po angielsku!
Termin: 15.12.2023 r. (Regulamin konkursu dostępny pod plakatem)
Pluszowy przyjaciel
Jest jedyny, najdroższy, wspaniały,
wśród wielu zabawek najbardziej znany.
Kochają Go dzieci, młodzież i dorośli,
a w naszym sercu na dobre zagościł.
Przepiękne obrazy wykonane przez uczniów klasy 2 na zajęciach rozwijających zdolności i zainteresowania. Trochę to trwało i wymagało ogromnego zaangażowania dzieciaków ale spisały się na medal! Prace prezentują się wspaniale na szkolnej wystawie! Brawo dziewczynki i chłopcy!
24 listopada nasi najstarsi uczniowie wybrali się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Podczas zwiedzania wystawy młodzież zapoznała się z udokumentowanymi przypadkami udzielania pomocy Żydom na terenie obecnego województwa podkarpackiego. Uczniowie udali się również do Skansenu "Zagroda" - kompleksu budynków pochodzących z XIX i początku XX wieku. Znajdujące się tam budynki wyposażone są w przedmioty, narzędzia i urządzenia z dawnych lat. Cennym obiektem jest Dom Szylarów z 1834 r., na strychu którego odtworzona jest kryjówka, gdzie w czasach Holokaustu ukrywała się 7-osobowa rodzina.
Konkurs Patriotyczny "A to Polska właśnie" w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. W kategorii "śpiew" kl.VI-VIII zaprezentowały się nasze uczennice: Oliwia Hołowacz i Julia Hołota
22 listopada odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego w Pełkiniach.
Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna! Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli dwa pierwsze miejsca! Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych. Skład drużyny: Paweł Sebastianka, Karol Hawryłko, Franciszek Trelka, Felicja Bednarz, Amelia Długoń, Amelia Noga.
21 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Patriotycznym "Dla Ciebie Polsko", który odbył się w Surochowie.
W kategorii klas 1-3 wyróżnienie otrzymała Marika Zając, a w kategorii klas 7-8 Amelia Ziemborak. Wielkie gratulacje! Wszystkim recytującym należą się wielkie brawa za chęci, odwagę i wysiłek włożony w przygotowanie do występu. Brawo dziewczyny!
W ramach kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach profilaktycznych na temat przeciwdziałania przemocy. Lekcje prowadzone przez pedagog szkolną p. Agnieszkę Orlicką oraz psycholog szkolną p. Dominikę Perykasza mają ma celu pogłębianie wiedzy o różnych rodzajach przemocy i jej przejawach, rozwijanie umiejętności stawiania granic w zagrażających sytuacjach oraz propagowanie idei "stop przemocy - reaguj, nie bądź obojętny"
20 listopada, jako rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, jest okazją, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać.
17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Mobilna wystawa z Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Rzeszowie zagościła w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuczempach!
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w tym niecodziennym spotkaniu z nauką. Zobaczcie sami!
Powered by aSc EduPage